Lid geworden op: do jul 21, 2011 3:38 pm Berichten: 9579
|
Meldt ons het Nieuwsblad: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf202010 ... 5705B5DFACCircussen hebben opnieuw een plek in het centrum: “Zonder dieren is het makkelijker” Het Zeshoekplein blijkt heel geschikt voor circus zonder dieren.WETTEREN - Circus Tik Tak is woensdag neergestreken op het plein tussen de Bookmolenstraat en de Hekkerstraat in Wetteren. Dat blijkt de meest geschikte locatie te zijn voor een circus.Het plein wordt ook wel Bookmolenplein of Zeshoekplein genoemd, maar heeft geen echte officiële benaming. Na het goedkeuren van de aanvraag van Tik Tak, ging de gemeente op zoek naar een geschikte locatie. Circussen stonden vroeger op een terrein in de Peperstraat, maar dat is redelijk drassig en eigenlijk niet zo geschikt bij nat weer. Er werd gekeken naar het marktplein, het Felix Beernaertsplein en het plein aan de Warande, maar het werd dus de Zeshoek. “Als de handelaars tijdig bij de komst van het circus waren betrokken, hadden ze hier rond acties kunnen houden”, meent gemeenteraadslid Sofie Wijmeersch (N-VA). “We moeten als gemeente in de toekomst bij de herinrichting van pleinen ook rekening houden met de komst van dergelijke installaties en de faciliteiten voorzien die dergelijke evenementen nodig hebben.”
Niet op Markt Schepen van Evenementen Robbe De Wilde (Groen&Co) ging op zoek naar een meer centrale plaats in Wetteren. “Er is een duidelijke vraag van de circussen om meer centraal in de gastgemeente te staan, in functie van zichtbaarheid en bereikbaarheid. Nu er meer en meer circussen rond trekken zonder dieren, zoals Tik Tak, wordt het gemakkelijker om hen in het centrum een plaats te geven. Vroeger stonden ze aan de Peperstraat omdat daar veel ruimte was om de dieren te huisvesten. Grote dieren hebben veel plaats nodig. Circus Tik Tak had een aanvraag ingediend om op de Markt te mogen staan. Gezien de zomerdrukte en de activiteiten die daar eerder plaatsvonden, meende het schepencollege dat de Markt niet opnieuw kon ingenomen worden en gingen we op zoek naar een andere locatie.”
Pleinvisie De gemeente en de organisator kwam uit op de Zeshoek. “Alle organisatoren van evenementen moeten de buurtbewoners verwittigen en dat is hier ook gebeurd. We zijn ook bezig met het opmaken van een pleinvisie voor alle pleinen met een oplijsting van wat er per plein aanwezig is voor evenementen. Zo zullen we zien wat er in de toekomst nog moet gebeuren. Dat is iets voor de langere termijn, want niet elk jaar wordt een plein heringericht.”
Circus Tik Tak begon woensdag al met een eerste voorstelling. Er volgen er nog vier op zaterdag en zondag.
|
|