Cirque du Soleil in 2009 opnieuw in OostendeVarekai kampeert anderhalve maand op Oosteroever OOSTENDE - Het wereldberoemde gezelschap Cirque du Soleil komt volgende zomer opnieuw naar Oostende. Het stadsbestuur, Toerisme Oostende en Cirque du Soleil bereikten daarover een akkoord. 'We hopen dat de show de vorige edities overtreft', zegt schepen van Toerisme Hilde Veulemans (CD&V).

Het van oorsprong Canadese Cirque du Soleil heeft 17 verschillende shows die op een vaste plaats te zien zijn of de wereld rondtrekken. In 2003 was 'Saltimbanco' te zien naast het Media Center en in 2005 was 'Dralion' te gast naast het Fort Napoleon. In de zomer van 2009 zal Varekai de badstad opnieuw aandoen.
Varekai vertelt het verhaal van een jongeman die in een betoverend bos terechtkomt, waar wezens een metamorfose ondergaan. De show brengt hulde aan de geest en de kunst van het circus, zonder dat het een traditioneel circus is.
Varekai werd voor het eerst opgevoerd in 2002 en was al in 33 landen te zien. Cirque du Soleil komt met 52 vrachtwagens met materiaal en slaat haar 'Grand Chapiteau' in juni op aan de Fortstraat. De shows zullen in juli en augustus opgevoerd worden.
De komst van Cirque du Soleil hing al lang in de lucht en was aanvankelijk in 2008 gepland. Toerismeschepen Hilde Veulemans: 'Oostende is de kleinste stad waar een show van Cirque du Soleil ooit is opgevoerd. Aanvankelijk stonden ze sceptisch, maar we haalden de eerste keer toch mooi 100.000 bezoekers. Dralion bracht 97.000 mensen naar Oostende. Oostende is dus zeker een waardige deelnemer aan de Europese tour, naast Hamburg, Madrid, Sevilla, Bilbao en Wenen. We zijn ervan overtuigd dat de show een voltreffer wordt.'
De voorstellingen zijn pas volgende zomer, maar volgens Veulemand is er geen tijd te verliezen. 'De promotie moet heel binnenkort al starten en Toerisme Oostende zal daar een grote rol bij spelen. In 2009 komt trouwens ook de ritmische en acrobatische show Mayumana naar Oostende. Die zal te zien zijn in het kursaal.'
Bron : Het Nieuwsblad