Circuswereld Forum

Welkom op dit forum. Lezen is leuk maar zelf een bericht plaatsen maakt het voor de anderen nog leuker.
Het is momenteel za mei 10, 2025 9:10 pm

Alle tijden zijn UTC+02:00




Nieuw onderwerp plaatsen  Reageer op onderwerp  [ 2 berichten ] 
Auteur Bericht
BerichtGeplaatst: do mei 24, 2012 8:43 pm 
Offline
Site Admin
Gebruikersavatar

Lid geworden op: zo okt 23, 2005 10:34 pm
Berichten: 7541
Locatie: Maassluis
40 jaar KSCC: Feest voor binnenvaart, kermis en circus

Tweede Pinksterdag vieren schippers, kermismensen en circusbewoners in Nijmegen het feest dat hun parochie dit jaar 40 jaar bestaat.

Veertig jaar lang is het Katholiek Sociaal en Cultureel Centrum (KSCC) in de Nijmeegse Waalhaven de thuishaven voor de wereld van de rondreizenden en hun familie die werkzaam zijn in de binnenvaart, de kermis en het circus.
Een vijfdubbel feest want niet alleen bestaat de parochie veertig jaar, aalmoezenier en directeur van het KSCC, Bernhard van Welzenes sdb is veertig jaar priester en directeur van het KSCC, het Schipperscentrum bestaat 35 jaar en de varende kerk, de Jos Vranken, ligt 25 jaar in de Nijmeegse Waalhaven voor anker. Tot slot draait ook het informatiebulletin van het KSCC veertig jaar mee.

Redenen genoeg om het te vieren met een openluchtmis (aanvang 14.30 uur) aan de Waalhaven met als hoofdcelebrant monseigneur A. Hurkmans, die in de Nederlandse bisschoppenconferentie de parochie en de belangen van de kermis, het circus en de binnenvaart vertegenwoordigt.
De Nijmeegse gemeenschap heeft het feest Tweede Kerstdag al gevierd, maandag 28 mei krijgt het jubileum een nationaal en internationaal karakter met gasten uit de wereld van kerk, politiek, binnenvaart, kermis en circus uit diverse landen die hun opwachting zullen maken.

http://www.schuttevaer.nl/nieuws/varend ... ircus.html

_________________
Gelukkig zijn niet alle circussen hetzelfde....


Omhoog
   
BerichtGeplaatst: ma mei 28, 2012 10:10 pm 
Offline
Gebruikersavatar

Lid geworden op: vr aug 15, 2008 9:55 pm
Berichten: 2773
Locatie: thuis
"Mis voor drie heren" in Nijmegen.

Het feest ter gelegenheid van 40 jaar priesterschap en directeur KSCC B.E.M. van Welzenes, sdb,
40 jaar R.K. Schippersparochie,
35 jaar KSCC Schipperscentrum Nijmegen,
25 jaar "Jos Vranken"
en
40 jaar "Informatie Bulletin"

Dat kun je niet zomaar voorbij laten gaan. En dus werd er groot uitgepakt met drie zangkoren, een blaaskapel, diverse begeleidende musici en een "Mis voor drie heren" met als hoofdcelebrant niemand minder dan de bisschop van het Bisdom Den Bosch, Mgr. A. (Antoon) Hurkmans. Maar "drie heren" betekent dat de jubilaris vandaag ook gewoon moest werken. Geen kerkgebouw. Wel een kerkschip, maar gezien het mooie weer en de grote opkomst een mis in de open lucht. Geheel volgens de Rooms Katholieke traditie met de vaste onderdelen van de Liturgie voor Pinksteren, koorzang, wierook en een preek. Maar ditmaal geen donderpreek of "hel en verdoemenis", maar een groot woord van dank aan Bernard van Welzenes die al 40 jaar een baken aan de horizon en een licht in de duisternis is voor al die reizende mensen van de scheepvaart, de kermis en het circus.

Afbeelding
Achter de "Uit je dak Kapel" met ervoor het KSCC koor en "De Waalkanters. En een klein deel van het publiek

Afbeelding
De preek door Mgr. A. Hurkmans

Afbeelding
Meezingen met het kinderkoor "Kikobeu".

Afbeelding
Het gereedmaken van de tafel.

Afbeelding
Kinderkoor "Kikobeu".

Afbeelding
Consecratie (voor niet Rooms Katholieken: Het aanbieden van het brood [en even later] de wijn als het mysterie van het geloof)

Afbeelding
De Zegen.

Afbeelding
En nog een kort slotwoord.

Na enkele sprekers was er de receptie in het kerkschip de "Jos Vranken".

_________________
Ron Mikkenie (CircusVreugd )
http://www.klassiekcircus.nl
Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst!


Omhoog
   
Berichten van vorige weergeven:  Sorteer op  
Nieuw onderwerp plaatsen  Reageer op onderwerp  [ 2 berichten ] 

Alle tijden zijn UTC+02:00


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 18 gasten


Je kunt niet nieuwe berichten plaatsen in dit forum
Je kunt niet reageren op onderwerpen in dit forum
Je kunt niet je eigen berichten wijzigen in dit forum
Je kunt niet je eigen berichten verwijderen in dit forum
Je kunt geen bijlagen plaatsen in dit forum

Zoek op:
Ga naar:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBBservice.nl & phpBB.nl.