Circuswereld Forum
https://www.circuswereld.nl/phpBB3/

Circus gezond voor lijf en leden...eet popcorn en suikerspin
https://www.circuswereld.nl/phpBB3/viewtopic.php?f=19&t=4326
Pagina 1 van 1

Auteur:  gera [ za aug 18, 2012 5:30 pm ]
Berichtonderwerp:  Circus gezond voor lijf en leden...eet popcorn en suikerspin

Via facebook een aardig berichtje van Clown Jofri van het Magic Circus. Hij bedacht dit vermoedelijk onder het draaien van de vele suikerspinnen die hij verkoopt in de pauze:

SUIKERSPIN
Goed om te weten:
...in een normaal formaat suikerspin zit slechts 15 tot 20 gram suiker.
Dit is aanzienlijk minder dan de 39 gram in een blikje cola.
In een navel-sinaasappel of een appel zit trouwens 23 gram suiker!

POPCORN
Is popcorn goed voor je? Jazeker!
Onderzoek toont aan dat deze typische circus-snack wel degelijk positieve effecten heeft op de gezondheid.
Wetenschappers van de University of Scranton ontdekten in popcorn aanwezige stoffen die beschermen tegen kanker, hartproblemen en andere ziekten. Deze stoffen, polyfenolen, komen ook voor in ontbijtgranen, thee, fruit en zelfs bier, maar bij popcorn in een veel grotere hoeveelheid. Joe Vinson, één van de wetenschappers, stelt dat de gepofte maïs zo rijk is aan polyfenol omdat het een onbewerkt product is.
Veel andere voeding wordt geproduceerd op een manier waardoor veel polyfenolen verloren gaan.
Naast polyfenolen is popcorn ook gezond vanwege de vezels die er in zitten. En eerder onderzoek toonde al aan dat maïs rijk is aan luteïne, een stof die ontstekingsremmend werkt. En aangezien popcorn veel minder calorieën bevat dan chips of nootjes, is dit tussendoortje ook nog eens beter voor de lijn dan de gemiddelde andere snack.
Welke popcorn?
Wat is nu de beste popcorn om te eten tijdens een circusvoorstelling? De meeste soorten popcorn die in de schappen van de supermarkt liggen bevatten een boel vet, bijvoorbeeld doordat ze bereid worden met boter. Ook zitten er vaak nog andere chemische stoffen in om de houdbaarheid te verlengen.
Omdat de popcorn flink bewerkt wordt voordat het richting supermarkt gaat kun je deze ‘magnetronrommel’ dus beter laten liggen.
Onze popcorn wordt bereid met 100% zonnebloemolie, de beste maïs en een beetje zout of suiker.

Laat de voorstelling maar beginnen!

Auteur:  heuvels [ za aug 18, 2012 6:32 pm ]
Berichtonderwerp:  Re: Circus gezond voor lijf en leden...eet popcorn en suiker

Ja hoor!.... |o|


Afbeelding

Auteur:  gera [ za aug 18, 2012 6:42 pm ]
Berichtonderwerp:  Re: Circus gezond voor lijf en leden...eet popcorn en suiker

Dat is de zus van Jofri!

Auteur:  Ron_Mikkenie [ zo aug 19, 2012 9:15 am ]
Berichtonderwerp:  Re: Circus gezond voor lijf en leden...eet popcorn en suiker

Het allergrootste voordeel van popcorn in vergelijking met veel ander snoep: Het is 100% natuurlijk. Zeker als de mais in de juiste olie wordt gepoft.

Ik miste overigens nog een belangrijk ingrediënt: VOEDINGSVEZELS. Die stimuleren de darmwerking. Bij een circusprogramma met een luchtje toch ook een zeer belangrijk aspect. Kijk maar eens op de website van bijvoorbeeld de Maag Lever Darmstichting www.mlds.nl

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/