Ondertussen in Genève.
Een enorme dwarsstraat, heeft total niets met circus te maken.
Enige overeenkomst is dat er ook paarden aan te pas komen en er vaak van hot naar her moet worden gereisd.

Afgelopen weekend was daar een Wereldbekerwedstrijd, en dat is de winterse variant van het vierspanmennen.
Waarin diverse Nederlanders erg goed zijn...... De naam IJsbrand Chardon uit Den Hoorn bij Delft spreekt in dat verband bij menigeen tot de verbeelding.
Zoon Bram, meervoudig Wereldkampioen Vierspan Pony's en nog niet zo heel lang in de weer met paarden, eindigde in Genève op een meer dan uitstekende tweede plaats achter de ongenaakbare meervoudig Wereldkampioen Boyd Exell.
Dat is een Australiër die een paar jaar geleden domicilie heeft gekozen op een mooie en uitgestrekte stoeterij ten zuiden van Valkenswaard.
Zo groot, dat er zelfs complete wedstrijden kunnen worden gehouden, wat ook gebeurt.
Op de derde plaats in Zwitserland eindigde de Hongaar József Dobrovitz (zie je wel: net circus....).
Bram Chardon, die ook hier in actie kwam met Lippizaners, staat ook in de tussenstand -na 6 van de 9 wedstrijden- op de tweede plaats achter Exell, en vader IJsbrand bezet de derde plaats.
Niet alle rijders starten in alle wedstrijden. Bram komt nog aan de start in Mechelen (29 + 30 december) en in Leipzig (18 - 20 januari).
In die laatste wedstrijd zal ook IJsbrand Chardon te zien zijn.
Die ooit beweerde nooit tegen zijn zoon te zullen gaan rijden en voor het zo ver zou komen te gaan stoppen met actieve wedstrijdsport.
Het kan dus zelfs in de paardenwereld verkeren en dan kruipt ook hier het bloed waar het niet gaan kan....
Filmpje van de top-drie rijders in Genève: https://www.facebook.com/FEIDriving/vid ... 285082590/Geen circus dus, maar wel leuk om een keer te zien!