Circuswereld Forum

Welkom op dit forum. Lezen is leuk maar zelf een bericht plaatsen maakt het voor de anderen nog leuker.
Het is momenteel za mei 10, 2025 6:57 am

Alle tijden zijn UTC+02:00


Forumregels


Hieronder een aantal rubrieken over door Nederland trekkende circussen (alfabetisch gerangschikt). Klik er op voor nieuws over tournee en programma. Wees vrij om hier uw recensie en/of foto's te plaatsen. ------- Onderaan deze pagina ander Nederlands circusnieuws.



Nieuw onderwerp plaatsen  Dit onderwerp is gesloten, je kunt geen berichten wijzigen of reacties plaatsen.  [ 1 bericht ] 
Auteur Bericht
 Berichtonderwerp: Ronaldo in Nederland
BerichtGeplaatst: zo jul 11, 2010 12:06 pm 
Offline
Site Admin
Gebruikersavatar

Lid geworden op: zo okt 23, 2005 10:34 pm
Berichten: 7540
Locatie: Maassluis
Een hele mooie nieuwsgierigmakende recensie uit Vlissingen:


Onderstroom: recensie Circus Ronaldo

VLISSINGEN - Het leukste van het circus speelt zich af in de coulissen. Ruziënde artiesten die elkaars acts saboteren, amoureuze avances tussen clown en trapezemeisje, bijna-brand in de gordijnen. Het hoogtepunt bij Circus Ronaldo is niet eens de voorstelling maar de voorbereiding.

Het circustheater biedt de helft van de bezoekers een kijkje achter de schermen. En hoe harder daar gelachen wordt, hoe groter de spanning hoger de verwachtingen bij het publiek dat zicht heeft op de piste. Hoe luider het applaus aan de ene kant, hoe groter de spanning aan de andere zijde van het doek. Jij, die voor de pauze in de coulissen mag meekijken, weet wat in de piste gaat gebeuren en hoe dat zo gekomen is.

Denk je. Want zeker is er niets, bij Circus Ronaldo. Veel draait om suggestie. Het doet een appèl op je inbeeldingsvermogen en maakt je tegelijk jaloers op de andere helft van het publiek: wat zien zij dat jij niet ziet? Waar komt die zware ontploffing vandaan? Waarom wordt die courgette zo gracieus op een kussen naar de piste gedragen?

Dat zie ik na de pauze wel, denk je dan gerustgesteld. Want dat is het geheim van Circus Ronaldo: het hooggeëerd publiek wisselt van plek en zo krijgt iedereen alles te zien. Dus als ze na de pauze uit mededogen 'óóóóhhh' roepen in de coulissen, weet jij waarom: Pepino, de jonge jongleur wordt afgewezen.

Maar of dat ook echt zo is? Het blijft suggestie. Eigenlijk zou je na afloop met de andere helft van het publiek moeten napraten. Immers, voor en na de pauze wordt niet twee keer dezelfde voorstelling gespeeld. Zoveel is na afloop wel duidelijk. En dus blijft het gevoel knagen iets gemist te hebben.

Terug voor een tweede keer dus? In de omgekeerde volgorde? Het is het zeker waard. Circus Ronaldo brengt een voorstelling vol humor (slapstick soms), ontroering, liefde, verdriet én echte circus-acts die puntgaaf worden uitgevoerd. Hoe klungelig het koord ook wordt gespannen, de koorddanseres balanceert er moeiteloos op. De punt van de klappende zweep slaat de vlammen van de kaarsen uit. Messen en bijlen vliegen - met grote precisie geworpen - door de tent.

Hou er wel rekening mee dat je als toeschouwer betrokken kunt worden bij de voorstelling. Geef je over, doe mee en geniet

http://www.pzc.nl/algemeen/cultuur/6956 ... onaldo.ece

_________________
Gelukkig zijn niet alle circussen hetzelfde....


Omhoog
   
 
Berichten van vorige weergeven:  Sorteer op  
Nieuw onderwerp plaatsen  Dit onderwerp is gesloten, je kunt geen berichten wijzigen of reacties plaatsen.  [ 1 bericht ] 

Alle tijden zijn UTC+02:00


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten


Je kunt niet nieuwe berichten plaatsen in dit forum
Je kunt niet reageren op onderwerpen in dit forum
Je kunt niet je eigen berichten wijzigen in dit forum
Je kunt niet je eigen berichten verwijderen in dit forum
Je kunt geen bijlagen plaatsen in dit forum

Zoek op:
Ga naar:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBBservice.nl & phpBB.nl.