Het Dagblad van het Noorden van afgelopen dinsdag -de dag des onheils- met op pagina 2 een reportage over de olifanten van Renz International. Met als kop:
'De olifanten zijn als familie'en voorzien van een fraaie foto van Franz Renz met twee van zijn grijze dames:

beschrijft Sebastiaan Rodenhuis de komst van het circus naar Haren. Waar ze inmiddels zijn neergestreken op het circusterrein aan de Rijksstraatweg, pal op de grens met de stad Groningen.
Hij meldt dat wilde dieren sinds gisteren niet meer zijn toegestaan, en dat moet natuurlijk vandaag zijn, 15 september.
Maar wellicht meende de journalist dat zijn verhaal pas een dag later zou worden geplaatst.
Hij schrijft dat de VNCO door juristen laat uitzoeken wat er aan de wet kan worden aangepast.
De tourmanager, Willem van Heybeek, komt aan het woord. Die zegt er niets van te begrijpen en vertelt hoe goed de dieren worden verzorgd en dat ze al bijna 40 jaar bij het circus zijn. Om problemen te voorkomen treden ze inmiddels niet meer op. Maar van wegdoen zal geen sprake zijn! En ze blijven 'gewoon' meereizen.
Er wordt verhaalt over de toegenomen druk vanuit onder meer de wereld van de dierenactivisten met Wilde Dieren de Tent Uit voorop. Zijn vrouw Ragina nodigt alle activisten uit een kijkje te komen nemen om zelf te zien hoe goed de dieren behandeld worden.
Er wordt geconstateerd dat de olifant een publiekstrekker bij uitstek is. Niet meer mogen optreden is dan ook een groot verlies in deze toch al niet altijd even goede tijden. Gememoreerd wordt naar de gezichten van de kinderen op het moment dat de dikhuiden binnen komen lopen.
Zonder dieren vindt Van Heybeek circus meer een toneelvoorstelling worden. Een 'theaterstuk', noemt hij het.
Zelfs indien de opvang van de olifanten door de overheid zou worden vergoed (waarvan totaal geen sprake is) piekert het circus er niet over de dieren weg te doen.
'De olifanten zijn als familie voor ons. Je kunt het zien als een huisdier. Wanneer iemand vraagt of je je hond wil afstaan, weiger je dat natuurlijk. Zo voelen de olifanten ook voor ons. Ze zijn een deel van ons leven.'