De overtreffende trap van circus laat recessie vergeten in Ahoy.(Gera de Leeuw)
Hoewel er genoeg uitnodigingen liggen bij de redactie van Circusweb en het elk jaar weer ienemienemutten is, staat één ding als een paal boven water. Het is traditie dat we naar Circus Ahoy gaan. Op uitnodiging van Magic Circusdirecteur en Ahoy spreekstalmeester Maurice Veldkamp.
Om daar de overtreffende trap van totaalcircus te beleven.
Het gaat dit jaar goed met Ahoy Kerstcircus. De één na de andere uitkoop dit jaar voor het circus waar men verzekerd is van hoogstaand kwaliteitscircus. Fernand Banning wist weer de prachtigste circusacts van deze wereld op te sporen en te contracteren. We gaan niet alles noemen, hier volgt een selectie van de meest bijzondere acts, mooier, hoger, beter, sneller, grappiger, alles was aanwezig.
Pure spierbeheersing van de Rus Dimitry, die aan twee kabels hoog boven de piste zijn acrobatische toeren uithaalt. En voor degenen die in Dordrecht Los Ginos misten, die kunnen hun hart in Ahoy ophalen met Les Rossyann. Muzikale clowns met hilarische nieuwe acts, straks weer te zien in Knie, nu eerst in Rotterdam. Leuk is het “leeuwennummerâ€
met Roncescus Dogs, waarbij de dompteur met ware doodsverachting zijn neus in andermans zaken steekt. Knap wat de Wolf Hunan Troupe presteert, 13 Chinezen op éénwielers, die hiermee over de trampoline hupsen, en capriolen uithalen die wij nog nooit gezien hebben. We hebben het idee dat Truppe Iriston en Truppe Khaylafov dezelfde artiesten zijn. Heel knap, de eerste troep brengt een daverend Kozakkennummer waarbij het publiek zich van de enthousiaste kant liet horen. In de tweede helft ongelofelijke perche acrobatiek in een wereldact. Je moet het zelf maar gaan zien. Ingrid Schwarz, nog een meisje als je ze van dichtbij ziet, die al weer voor het zoveelste jaar de leiding heeft van het 12 man sterke circusorkest van haar overleden vader Joe, en ook nog eens in het bezit is van een prachtige stem. Vooral de vertolking van het toepasselijke Hurt van Aguillera
http://nl.youtube.com/watch?v=lbcltLf2V ... re=relatedwas geweldig! Bijzonder was het olifantennummer met Sonni Frankello.
Heel jammer dat mijn fototoestel het even liet afweten. Circusweb zou blij zijn met aanvullingen van bezoekers die dat speciale moment hebben gefotografeerd. Ik keek even om mij heen en zag een zee van flitsers op het moment dat de olifanten aan ‘t werk waren, een teken dat het publiek nog steeds liefhebber is van circussen met dieren. Ook bijzonder waren de Timolin Sisters met een bijzondere trapeze-act.
Recessie?? Nee, nu effe niet bij Circus Ahoy. Het publiek vergeet gedurende die twee uur op de centjes te letten en laat de gezelligheid en circuskwaliteit winnen. Dat is ook te zien aan de zee van dansende circuslampjes die op donkere momenten de tribune verlichtten.




