Joop vd Lei heeft dit jaar weer een recensie gemaakt van zijn geliefde circus. Hij heeft daar zijn gekleurde bril bij op gehad, maar heeft volgens zijn zeggen zijn best gedaan objectief te zijn.

GRANDIOOS KERSTCIRCUS VAN RENZ BERLIN IN LEEUWARDEN
Voor het derde jaar het Internationale Kerstcircus in Leeuwarden en het moet gezegd worden, het wordt ieder jaar een beter feest voor jong en oud.
De opening begint meteen al verrassend met een Kerstverhaaltje en een Kerstliedje door Sarina Renz, ook komen alle artiesten in de piste met als middelpunt de jongste dochter van de fam. Renz.
Het spektakel begint daarna met het eerste optreden van de Kaiser Brothers op het hoge koord. Alles wordt uit de kast gehaald: fietsen op éénwielers, op een stoel zitten, over elkaar heen springen, gewoon top.
Zoals gebruikelijk bij de fam.Renz zijn de dierennummers weer rijk vertegenwoordigd, als eerste de Friese hengsten, ditmaal gepresenteerd door Enrico Frank. Hij deed dat op een rustige en ingetogen manier.
Gelukkig was Lavinia present met haar uitstekende trapezenummer, je ziet dat ze steeds beter wordt en gelukkig vindt het publiek dat ook.
Tussen de verschillende nummers door was clown Antonio samen met spreekstalmeester Jan Hoekstra de bindende factor. Wat die twee aan fratsen uithalen is niet alleen leuk voor het publiek maar volgens mij hebben ze zelf er ook de grootste lol in.
Het gettoblaster nummer en het schietnummer gingen er in als koek en natuurlijk ook Antonio op zijn trompet met “Oh mein papaâ€.
Vervolgens een optreden van Olga met een kattenact. Ik weet dat katten eigenwijs zijn en dat lieten ze in dit nummer ook zien. Je ziet zo’n voortreffelijk nummer niet vaak.
Daarna waren voor de eerste keer de Pavlovs te zien met hun Russische Barre. Twee heren en een dame lieten zien wat de mogelijkheden zijn, met als hoogtepunt een dubbele salto foutloos uitgevoerd.
En dan komt Nigel Voets, bekend van Holland ‘s got talent, wat moet je daar nog van zeggen zo jong en dan al zo getalenteerd. Of het nu met de kegels, de balletjes, de ringen, voetballen of Mexicaanse hoeden is, het lijkt of hij er geen werk van heeft. Maar één woord is hier op zijn plaats: fantastisch.
Als laatste nummer voor de pauze de Siberische steppekamelen gepresenteerd door Bernard Renz jr. Altijd weer mooi om te zien.
Daarna pauze met gelegenheid om met een kameel op de foto te gaan en natuurlijk ook het ponyrijden .
In de smaakvol versierde voortent in Kerstsfeer kon het publiek genieten van de glühwein, braadworsten, suikerspinnen en wat al niet meer.
Na de pauze het geweldige rekstoknummer van de Pavlovs. Salto’s, draaien, springen van de ene naar de andere rekstok met zijn drieën tegelijk. Hierna het hoela hoep nummer van Miss Jane, goed uitgevoerd met mooie bewegingen en figuren, en eindigend met wel vijftig hoelahoepen.
Het programma ging verder met de hondenshow van Ramone Kubler, zijn zes honden en twee pony’s maakten er een geweldig feest van. Salto’s, op de achterpoten staan, springen, op en vanaf de pony, alles was aanwezig en vooral voor het jongere publiek genoot zichtbaar.
Vervolgens Sarina Renz met haar ringtrapeze, uitgevoerd in een razend snel tempo. Knap gedaan.
Voordat het laatste nummer wordt aangekondigd komen eerst nog de imposante olifanten van circus Renz Berlin. Ook nu weer gepresenteerd door Bernard Renz Sr. Het blijft voor iedereen een genoegen om deze beesten te zien .Staan en zitten op het postament, ze lijken er geen moeite mee te hebben en ook het publiek kan er geen genoeg van krijgen.
En dan het tweede optreden van de Kaiser Brothers, dit keer met hun dodenrad. Geweldig wat een prestatie. Boven op het rad lopen, touwtjespringen, geblinddoekt… wat een afsluiting van het kerstcircus.
En als dan de finale aanbreekt en de voortreffelijke spreekstalmeester Jan Hoekstra nog éénmaal de artiesten de piste inroept, hebben de toeschouwers weer kunnen genieten van een fantastisch Kerstcircus. Jammer dat het winterweer wat roet in het eten gooide.
Joop van der Lei
KLIK HIER voor meer foto's
http://www.circusforum.nl/album/displa ... eshow=5000